Wo rk Po in t

Yeni Nesil Ofisler Nedir? Nelerin Değişmesi Gerekiyor?

WorkPoint tarafından0 dk okuma süresi 19 Ekim 2023
Yeni Nesil Ofisler Nedir? Nelerin Değişmesi Gerekiyor?
Yazıdaki Konu Başlıkları
İş dünyası, her geçen gün yeniliğe ve dönüşüme uğrayan bir sistemle gelişiyor. Yeniliklere açık olması, iş dünyasının yeni çalışma kültürlerinin doğuşuna da imkan sağlamasına yardımcı oluyor. 2020 yılında yaşanan küresel salgın süreci, hayatın her alanında olduğu gibi iş hayatında ve çalışma ofislerinde de köklü değişikliklerin gerçekleştirilmesi ihtiyacını doğurdu. Bu süreçle birlikte modernizasyonunu hızlandıran ofis modelleri, iş hayatında daha çağdaş ve esnek bir çalışma ortamı oluşmasına katkı sağlıyor. Bu anlamda gelişimini sürdüren yeni nesil ofis modelleri de, hem şirket sahiplerinin hem de bireysel çalışan iş insanlarının dönüşen iş yaşamında ortaya çıkan yeni ihtiyaçlarını karşılamak adına yeni nitelikler ve avantajlar sunuyor.

Yeni Nesil Ofis Nedir?

Yeni nesil ofisler (New Generation Offices), sadece mekan olarak değil anlayış olarak da yeni nesil bir ofis yapısını hitap eden, işin ve çalışanların verimliliğini arttırmak için çeşitli parametrelerde modern çözümler üreten ve geniş sosyal imkanlar ile ekip motivasyonunu arttıran ofisler olarak öne çıkıyor. Bu anlamda yeni nesil ofislerin kalitesi ve verimliliği; klasik ve yüzeysel kalıplaşmış hesaplara göre değil, çok yönlü ve derin analizlere göre ölçülüyor. Dünyada başarılı olan yeni nesil ofis (new generation office) örnekleri, artık çalışanlar için yalnızca bir iş alanı olarak değil; aynı zamanda bir eğlence ve sosyalleşme alanı olarak da farklı nitelikler taşıyor.

Yeni Nesil Ofis Hizmetlerinin Farkları Nelerdir?

Geleneksel ve yeni ofis türleri arasında oldukça belirgin farklar bulunuyor. Yeni nesil ofis hizmetleri, şirketler ve iş insanları için daha dinamik ve mobil bir çalışma alanı yaratmayı amaçlıyor:
  • Bu anlamda merkezi ve prestijli lokasyonlarda şık yapılarda hizmet sunan yeni nesil ofisler, şirketler için kolay ulaşılabilir ve itibarlı yasal adres olanağı sağlıyor. Bu anlamda geleneksel ofislerin sabit işyeri yapısından çok daha kolay ve masrafsız bir şekilde şirket adresi edinmek mümkün olabiliyor.
  • Kusursuz dekorasyon ve çalışma ortamının yanı sıra, maddiyat açısından da geleneksel ofislere oranla çok daha avantajlı olan yeni nesil ofisler; yatırım, stopaj, aidat, araç/gereç ve fatura giderlerinden tasarruf edilmesine yardımcı oluyor.
  • Yeni nesil ofisler, tercih edildiği an itibariyle kullanıma hazır oldukları için zaman kaybına da engel oluyor.
  • Yeni nesil paylaşımlı ofislerde iş dünyasından farklı şirketler ve çalışanlar etkileşim imkanına sahip oluyor ve güçlü bir network ağı oluşuyor.
Workpoint, yeni nesil coworking disiplinine uygun olarak sunduğu hazır ofis, sanal ofis ve paylaşımlı ofis hizmetleriyle şirketinize başarı ve itibar vadediyor. Siz de Workpoint’in ayrıcalıklı çözümlerinden yararlanmak için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Sana yakın lokasyonlar burada! Şimdi tıkla.