Wo rk Po in t

Sanal Ofis Nedir?

WorkPoint tarafından0 dk okuma süresi 19 Ekim 2023
Sanal Ofis Nedir?
Yazıdaki Konu Başlıkları
Çalışma ortamı mantığını yeniden şekillendiren sanal ofis, yani bir diğer adıyla virtual ofis bir yere ya da zamana bağlı kalmadan bilgisayarınızın başında, sahada ya da evinizde çalışma imkânı sağlar. Bu yeni nesil çalışma şekli, kolay ve maliyet gerektirmeyen ve tüm sektörlere uygulanabilen yeni bir konsepttir. Yaratılmış olan bu yeni çalışma yöntemi sayesinde yalnızca maliyetler azalmaz. Bunun yanında çalışanların da daha mutlu oldukları keşfedilmiştir.

Sanal Ofis Nedir?

Akıllı bir iş çözümü olan sanal ofis, fiziki olarak bir ofis açmak yerine çalışma yeri gösterebileceğiniz bir adreste çalışan profesyonellerin desteğiyle telefon çağrılarının, kargoların size bildirilmesi hizmetidir. Türk kanunlarına göre bir şirket kurabilmek için gereken yasal adres olarak gösterebileceğiniz sanal ofis, aslında bir ofisin olmamasıdır denilebilir. Ofisin olduğunu göstermek için sanal ofis hizmeti alabilirsiniz. Sanal ofis kullanırken her gün mesai saatlerinde bulunduğunuz fiziki bir şirket adresi gereği duymazsınız. Tam anlamıyla sanal ofis hizmeti, iş adresinizin bir plazada görülmesi ancak sizin fiziki bir çalışma alanına ihtiyaç duymadan faturaları kesebilmeniz ve müşterilere yasal adresli kartvizit verebilmenizdir. Sanal ofis kullanımında sekreter gelen aramayı size yönlendirir ya da müsait olmamanız durumunda e-posta atar. Telefonlar, şirketinizin adıyla açılır, kargolarınızı ve postalarınızı sekreterler alarak size bilgi verir. Hatta sanal ofis hizmeti veren firma, yapmanız gereken toplantılar için size bir toplantı salonu tahsis eder ve belirlenen süreler içinde bu ortamı size kullandırır.

Sanal Ofis Kullanımının Faydaları Nelerdir?

Sanal ofis kullanımının şirketinize çok sayıda faydası vardır:
  • Sekreterlik hizmetiyle telefonlarınız şirketinizin adıyla cevaplanır. Ayrıca kargo ve postalarınız sekreterler tarafından teslim alınır.
  • Prestijli bir lokasyonda yasal adres sahibi olursunuz.
  • Daha az çalışanınız olacağı için maliyetler büyük ölçüde düşer ve daha az masraf oluşur.
  • Dilediğiniz zaman iş görüşmelerini yapabileceğiniz toplantı salonları bulunan bir plazada çalışma fırsatına sahip olursunuz.
  • Bunun yanında geleneksel şekillerde bir ofis kiralamaya gerek kalmadan ihtiyacınız olduğunda adresteki ortak ofis alanlarını da kullanabilirsiniz.
Sanal ofis kullanımı, teknolojik nimetlerden faydalanarak imkânları en mantıklı şekilde kullanıp çalışmaya olanak tanıyan ve işletmelerin geleneksel bir ofis ortamı ihtiyacı duymadığı oldukça akılcı bir iş alternatifidir. Tamamen yasal olan bu yöntemi, çok sayıda hukuk bürosu da tercih etmektedir. Siz de sanal ofisin bu avantajlı ayrıcalıklarından yararlanarak zamanınızdan tasarruf etmek isterseniz,  Workpoint sanal ofis hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.
Sana yakın lokasyonlar burada! Şimdi tıkla.