Wo rk Po in t

Network Senin Net Worth'un. Network Yapmanın Önemi.

WorkPoint tarafından0 dk okuma süresi 19 Ekim 2023
Network Senin Net Worth'un. Network Yapmanın Önemi.
Yazıdaki Konu Başlıkları
İş dünyasına dahil olan herkesin merak ettiği sorulardan biri “Network nedir” sorusudur. Çünkü etkili bir network elde etmenin iş hayatında başarılı bir süreç izlenmesine yardımcı olduğu sıklıkla dile getirilir. Hayatın her alanında nitelikli bir çevreye ve bu çevre ile düzenli etkileşim içinde olmaya ihtiyaç duyulabilir. İş dünyasında bunun adı “networking” olarak tanımlanır. Kaliteli bir network, hem markanızın itibarını ve saygınlığını hem de sizin isminizi iş dünyasında önemli bir yere taşır. Dolayısıyla “Nasıl network yapılır” sorusu da oldukça önemlidir.

Network Nedir? Network Yapmanın Önemi?

Network yapmak ya da networking, sektörel bağlar başta olmak üzere iş dünyasındaki diğer bireyler ve markalarla karşılıklı biçimde etkileşim sağlanmasıdır. Bu etkileşimler, iş dünyasında karşılıklı fayda ve başarının da temellerini atar. Zira birbirleriyle etkileşim halinde olan markalar, hem birbirlerinin hedef kitlesine hitap etmeyi hem de geniş hedef kitleye ulaşmaları sayesinde işlerini büyütmeyi başarabilirler. Ayrıca bu etkileşimlerden iki ya da daha fazla sayıda markanın faydalı işbirlikleri, ortaklıkları ve dostlukları da gelişebilir. Kısacası sektördeki ya da genel olarak iş dünyasındaki iş ağının genişletilmesi anlamına gelen network yapmak, nitelikli bir çevreye sahip olunması adına atılması gereken önemli adımlardan biridir. Network önemi itibariyle bir marka için adeta servet değerindedir.

Network Yapmanın İpuçları

Başarılı bir networking için farklı bireylerle ve markalarla etkileşim halinde olmayı bir alışkanlık haline getirmelisiniz. Networking, sürekli olarak geliştirilebilen bir süreç olduğu için bunu adeta markanızın bir kültürü haline getirmenizde yarar vardır. Bunun yanı sıra etkileşim halinde olduğunuz markalarla karşılıklı dostluğun ve işbirliğinin ön planda olduğunu unutmayın ve iletişim metodunuzu bu doğrultuda belirleyerek olumlu sinyaller vermeye çalışın. Bu anlamda markanızın elindeki bilgileri, verileri ve değerli materyellari iş ortaklarınızla da paylaşarak onlardan da nitelikli bilgiler elde edebilir ve karşılıklı bir verim elde edilmesinin yolunu açabilirsiniz. Nasıl ki bilgi, bilgiyi getiriyorsa network sahibi olmak da yeni network ağlarına açılan kapılar anlamına gelir. İş hayatında çevreniz ne kadar genişlerse yeni markalarla etkileşime geçmeniz de bir o kadar kolaylaşır. Network bağlantılarınızı genişletmek için dinamik ve etkileşimli bir ofis ortamına ihtiyaç duyabilirsiniz. Workpoint’in sunduğu yeni nesil coworking ofis hizmetleri, farklı markalarla kolaylıkla etkileşim halinde kalmanıza yardımcı olur. Paylaşımlı ofis, sanal ofis ve hazır ofis hizmetleriyle markanızın çalışma ortamının kalitesini ve etkileşimini en üst seviyeye taşımanıza yardımcı olan Workpoint’in ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Sana yakın lokasyonlar burada! Şimdi tıkla.