Wo rk Po in t

Her Girişimcinin Okuması Gereken Kitaplar

WorkPoint tarafından0 dk okuma süresi 19 Ekim 2023
Her Girişimcinin Okuması Gereken Kitaplar
Yazıdaki Konu Başlıkları
      Covid-19’un hayatlarımıza bir etkisi de girişimciliğin benzersiz bir yükselişe geçmesi oldu. Özellikle de Mart 2020 ve Mart 2021 tarihleri arasında dünya çapında neredeyse dört milyondan daha fazla insan kendi işini kurdu.   Kimileri evden çalışmaya başladığı için hobilerine ya da yan işlerine daha fazla vakit ayırabilmenin bir yolunu bulmuş oldu. Kimileri ise ekonominin ve tam zamanlı işlerinin aslında sandıkları kadar sağlam temeller üzerine kurulmadığını fark ederek kendi işini kurmanın risklerini göze almaya başladı.   Nedenleri ne olursa olsun dünyanın her yerinde artık pek çok hırslı ve çalışkan taze girişimci bulunuyor. Eğer bunlardan bir tanesiyseniz cesaretinizden dolayı sizi tebrik ediyoruz. Bu noktadan sonra sunduğunuz hizmetler için yeteneklerinizi geliştirip yenilerini öğrenmeniz gerekecek.   Fakat bunların yanında aynı zamanda da bir girişimci ve iş kurucusu olarak becerilerinizi geliştirmeniz gerekir. Bunların büyük çoğunluğunu deneme yanılma yöntemiyle ve hata yaptıkça öğreneceksiniz. Yine de şanslısınız ki dünyanın en başarılı girişimcileri kendi tecrübelerini yazmaktan ve başka girişimcilere yardım etmekten keyif alıyorlar.   Başka girişimcilerin yazdıkları kitapları okuyarak onların tecrübelerinden faydalanabilir, onların zamanında yaptıkları hatalara düşmeyerek para ve zaman kaybından uzak durabilirsiniz. Bu yazımızda sizler için her girişimcinin okuması gerektiğini düşündüğümüz kitapları inceledik.
  • Eli Schwartz - Product-Led SEO
  SEO büyülü bir şey değildir ama aynı zamanda da sanıldığı kadar direkt ve hesaplı bir şekilde kullanılması gereken bir araç da değildir. Evet web sitenize ziyaretçi çekmek ve markanızı beğendirmek için SEO’ya ihtiyacınız olduğunu herkes gibi siz de biliyorsunuz. Peki SEO’yu gerçekten en iyi şekilde kullanarak işletmenizi en iyi hale nasıl getireceğinizi biliyor musunuz?   Eli Schwartz çok iyi bir şekilde biliyor. Yılların uzmanlığının getirdiği bilgileri yetenekli kalemiyle birleştiren Schwartz arama motoru optimizasyonunun bütün ayrıntılarını Product-Led SEO kitabında inceliyor. Bu kitap sayesinde kendiniz pazarlama tarafında yer almasınız dahi SEO hizmetleri alırken neler beklemeniz ve istemeniz gerektiğini bileceksiniz.   Özellikle de SEO’nun yalnızca anahtar kelimeye indirgendiği günümüzde çok daha teknik olan ayrıntılarını öğrenecek ve yeni girişiminizi bütün dünyaya daha kolay bir şekilde tanıtabileceksiniz.
  • Gordie Bufton - The Connection Effect
  Gordie Bufton bir girişimci olarak kariyer hayatı boyunca hem çok zor hem de çok kötü günlerle karşılaşmış. Hırs, bağımlılık ve çaresizlik gibi duyguların hepsini de aynı anda yaşamak zorunda kalmış. Şimdiyse girişimcilerin altında bulunduğu korkunç stresin tek kelimelik çözümünü bütün dünyaya açıklıyor: Bağlantı kurmak.   Connection Effect’in her bölümü geçmişinizi ve şimdiki hayatınızı geleceğinizi değiştirmek için nasıl kullanacağınızı anlatıyor. Bufton’ın kurduğu senaryoları kullanarak kendinizi duygusal olarak nasıl stabil tutacağınızı öğrenebileceksiniz. Bu kitabın başucunuzda yerini kolay kolay vermeyeceğinden eminiz.
  • Robert Glazer - Performance Partnerships
  Bir pazarlama yöntemi olarak pazarlama ortaklığının ilk günlerinde kuralsızlığı ve basitliği hatırlıyor musunuz? Yakın geçmişte pazarlama ortaklığı, şirketler için basit ve dolaysız bir şekilde para kazanma yöntemi olarak görülüyordu. Fakat bu geçmişte kaldı, günümüzde ortaklı pazarlama çok daha karmaşık ve zorlu bir süreç. Neyse ki Robert Glazer bütün detayları size öğretmeye hazır.   Performance Partnership ile hem büyük hem de küçük işletmeler bu pazarlama ile en yüksek başarıya nasıl ulaşacaklarını öğrenmekle kalmayıp hatalarını düzeltme fırsatı bulacaklar.
  • Chris Schembra - Gratitude and Pasta
  Hem çevrim içi hem de çevrim dışı yüzlerce networking event’lerine şahit olsak da girişimcilik son derece yalnız bir kariyer seçimi olabiliyor. Fakat durum bu şekilde olmak zorunda değil. Chris Schembra’nın Gratitude and Pasta isimli kitabı iş yaşamında daha güçlü ve sağlıklı ilişkiler kurmanın benzersiz yöntemlerini anlatıyor ve bunun yolunun iyi akşam yemeklerinden geçtiğine inanıyor.   Duygusal zekanızı nasıl kullanacağınızı anlatan bu kitap girişimcilik yolunda en sadık yardımcılarınızdan biri olacak.
Sana yakın lokasyonlar burada! Şimdi tıkla.