Wo rk Po in t

Hemen Başlayabileceğiniz İş Fikirleri

WorkPoint tarafından0 dk okuma süresi 19 Ekim 2023
Hemen Başlayabileceğiniz İş Fikirleri
Yazıdaki Konu Başlıkları
Girişimcilerin en büyük sorunlarından biri yeterli sermayeye sahip olmamalarıdır. Ancak, sermaye, start up ya da girişimcilik için tek kriter değildir. Düşük sermaye ile de aklınızdaki iş fikirleri için uygulama alanı bulabilirsiniz. Bunun için startup fikrinizin piyasada trend olan ya da trend olma potansiyeli olan ürün ve hizmetlerle uyumlu olması ve negatif gelişmelerde hızlı aksiyon almanıza izin vermesi en önemli faktördür. Peki, start up nedir?

Start Up Ne Demek?

Start up kavramı aslında Amerika’da bulunan Silikon Vadisi’nden çıkmıştır. Bir soruna yönelik çözümler üreterek hızlı bir şekilde gelişen şirketleri tanımlayan startup kavramı, tüm dünyaya yayılan bir iş akımını temsil eder. Örneğin bir pazar ihtiyacını karşılama amacı taşıyan yeni ürünler ve hizmetler, yenilikçi süreçler sunan yeni kurulmuş organizasyonlar start up örneğidir.

Başarılı İş Fikirleri

Sermaye düzeyi iş belirleme sürecinde önemli bir konu olsa da başarılı olmak için çok yüksek sermayeye sahip olmak şart değildir. Sermayesiz ya da az sermaye ile de aklınızdaki fikirleri startup’a dönüştürebilirsiniz. Hızlı bir şekilde gelişen startup, hem sermayenin katlanmasını sağlar, hem de daha büyük hayaller için ilk adım olur. İşte başarılı olabileceğiniz iş fikirleri...
  • Sosyal medya danışmanlığı:
Az sermaye ile hemen başlayabileceğiniz işlerden biri sosyal medya danışmanlığı olabilir. Bu iş; ünlü kişiler ve işletmeler için sosyal medya içeriklerinin ve paylaşımlarının hazırlanmasını, bu paylaşımların zamanlamasının ayarlanmasını, gelen sorulara yanıt verilmesini ve talep halinde sosyal medya hesaplarının büyütülmesini içerir. Profesyonel seviyede danışmanlığa başlamak için geniş bir ekibe gereksinim duyabilirsiniz fakat tek başınıza da küçük çapta bir adım atabilirsiniz.
  • Etkinlik organizasyonu:
Doğum günü, nişan, düğün gibi kutlamalar için organizasyon hizmet vermek de hemen başlayabileceğiniz iş fikirlerinden biri. Etkinlik organizasyonu danışmanlığı, kutlamanın ya da etkinliğin yerinin seçimi, etkinlik yerinin düzenlenmesi, gelen konuklarla ve varsa müzik, ikram gibi konularla ilgilenilmesini kapsar. Etkinlik organizasyonu danışmanlığında referanslarınızın sayısı arttıkça, daha fazla kişiyle çalışma imkanı bulabilir, kazancınızı artırabilirsiniz.
  • E-Ticaret:
Düşük bir sermaye ile e-ticaret işine başlayabilirsiniz. E-ticarete başlarken, satışını yapmak istediğiniz ürünlerin piyasada her zaman talebi olan ürünler olmasına dikkat etmelisiniz. Bunun için hitap etmek istediğiniz kitleye ulaşmanızı kolaylaştıracak bir internet sitesi oluşturmanız gerekir.
  • Uygulama geliştirme:
Günümüzde her işletme mobil gereksinimlerine yönelik uygulamalar üretmeye çalışır. Genel olarak büyük ölçekli işletmeler bu konuda profesyonel destek almayı tercih ederken, daha küçük ölçekli işletmeler freelancer olarak çalışan kişilere yönelir. Eğer uygulama geliştirme konusunda yeteneğiniz varsa, bu yeteneği kazançlı bir iş yatırımına dönüştürebilirsiniz. Siz de startup fikirleri ile ilgileniyorsanız; hayallerinizi ertelemeyin. İş fikirlerinizi uygulamaya geçirmek için Workpoint’un sunduğu sanal ofislerden yararlanabilir, prefesyonelliğinizi de öne çıkarabilirsiniz.
Sana yakın lokasyonlar burada! Şimdi tıkla.