Wo rk Po in t

Hazır Ofis Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

WorkPoint tarafından0 dk okuma süresi 19 Ekim 2023
Hazır Ofis Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler
Yazıdaki Konu Başlıkları
Birçok işletme esneklik, pratiklik ve maliyet avantajları nedeniyle hazır ofis alanlarının rahatlığı ve esnekliğinden faydalanır. Özellikle, şirket kurmak veya küçük ölçekli işletmesini etkili şekilde yönetmek isteyen girişimciler, zorunlu maliyetlerden tasarruf etmenin avantajlı bir yolu olarak hazır ofisleri, geleneksel ofis alanlarına tercih eder. Ayrıca, geleneksel bir kira sözleşmesine bağlı kalmak veya işinizi belirli bir lokasyonla sınırlı tutmak da istemeyebilirsiniz. Hazır ofis modeli, esneklik ve sorunsuz entegrasyon talebini karşılamak isteyen her tür işletme için hızla yükselen bir seçenek. Hazır Ofis Nedir? Hazır ofis, kısa vadeli bir kiralamanın esnekliğini, tam olarak yönetilen, kullanıma hazır bir ofis alanının olanakları ve hizmetiyle birleştirir. Hazır ofisler, operatörün yönettiği bir binada yer alan mobilyalı ve tam donanımlı, kullandıkça öde tipinde çalışma alanlarıdır. Flexible office olarak da bilinen hazır ofis, taşınıp hemen çalışmaya başlamanız için eksiksiz bir ofis çözümü sunar. Operatörler, müşterilerine tek bir ofisi veya tüm katları kiralayarak esnek koşullarda özel, kullanıma hazır ofis alanı sunar. Operatörler, kiracıları adına tesis yönetimi, karşılama personeli, yiyecek - içecek teklifleri ve teknoloji paketleri gibi bir ofis deneyiminin tüm unsurlarını yönetir. Ortak çalışma alanları veya paylaşılan hizmetler içerse de hazır ofis, yeni nesil ofis kategorisinde yer alan paylaşımlı ofislerden farklı olarak işletmenize özel bir çalışma alanı sunar. Özellikle küçük işletme ve yeni kurulan şirketler için geleneksel bir ofis kiralamanın dezavantajlarından kaçınmak, yenilemeler, bakım ve ofis ekipmanı gibi öngörülemeyen masraflardan kurtulmak için hazır ofis tercih etmek, akıllı bir seçim olabilir. Hazır Ofis Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler
  1. Konum: İşiniz için doğru lokasyona sahip bir hazır ofis seçmek, işletmenizin büyümesine yardımcı olur. Müşterilerilerin, çalışanların ofise ulaşımı, güvenlik ve yan hizmetlere erişim, lokasyon seçiminde belirleyici unsurlardır.
  2. Fiyat: Hazır ofisler kullandıkça öde ödeme planı seçeneği sunsa da, iş hedeflerinize bağlı olarak 3 - 12 ay gibi bir süre için bütçe hazırlamanız gerekir. Depozito, bakım masrafları, ekstra park ücreti gibi diğer maliyetleri de hesaplayarak bütçenizi aşmayan bir ofisi tercih etmeniz gerekir.
  3. Boyut: Konum ve fiyat, seçeceğiniz ofis alanınızın boyutunu belirleyebilir. Genel kural olarak, çalışan başına yaklaşık 22 metrekare alan hesaplayabilirsiniz. Toplantı odaları, tuvaletler, mutfak, sosyal ve dinlenme alanları gibi yardımcı alanların paketin bir parçası olup olmadığı bilgisi, bilinçli bir karar vermenize yardımcı olabilir.
  4. Altyapı: Gerekli altyapı türü, işletmeden işletmeye değişir. Birçok hazır ofis operatörü, paketin bir parçası veya ek hizmet olarak internet, posta hizmeti ve BT altyapısı sağlar. İş gereksinimlerine bağlı olarak, sizin için en iyi hizmet kalitesini ve güvenirliği sunan hazır ofisi seçmeniz gerekir.
  5. İşlevsellik: İyi bir ofis tasarımının en önemli özelliği işlevsel olmasıdır. Güvenilir ve modern bir işyerinde işlevselliğin anahtarı, estetik ve kullanım arasındaki dengedir. Hazır ofisler, ekibinizin en üretken olabileceği profesyonel ve yaratıcı çalışma ortamını sundukları için bu konuda oldukça iyidir.
  6. Stil: İş tarzınıza uygun yaratıcı ofis alanlarının çoğu, üretkenliği, geleneksel ofis konsept ve alanından daha fazla teşvik eder. Ofis alanı stilinizin işinizle uyumlu olması, ofisinizi bir reklam ve markanızın tanıtım aracı haline getirebilir.
Seçkin bir lokasyonda iyi bir iş adresinde şirket kurmak, başarılı, kendinden emin ve profesyonel bir şirket algısı sağladığından, daha fazla potansiyel müşteri ve nitelikli çalışan anlamına gelebilir. Siz de Work Point’in paylaşımlı veya sanal ofis seçeneklerinin ideal konum, boyut, altyapı ve stil özelliklerinden faydalanabilir, tüm iş ihtiyaçlarınızı karşılamak ve işinizi büyütmek için mükemmel bir temel oluşturabilirsiniz.
Sana yakın lokasyonlar burada! Şimdi tıkla.