Wo rk Po in t

Haftasonu Evde Geliştirebileceğiniz İş Becerileri

WorkPoint tarafından0 dk okuma süresi 19 Ekim 2023
Haftasonu Evde Geliştirebileceğiniz İş Becerileri
Yazıdaki Konu Başlıkları
2020 yılındaki koronavirüs salgınının da etkisiyle iş hayatındaki dijital dönüşüm, ilerleyişini son derece hızlı bir hale getirdi. Bu dönüşümle birlikte çalışma hayatında birçok yeni anlayış da gelişerek alışkanlık haline gelmeye devam ediyor. İş dünyası, günümüzde bütün altyapılarını ve verilerini dijital ortama taşırken iş insanları için de bu dönüşüme ayak uydurmak büyük bir avantaj sağlıyor. Bu anlamda profesyonel hayatlarında başarılı olmak isteyen insanlar, hem kendi işlerinde daha pratik ve verimli olmak için hem de gerek duyarlarsa ek gelir elde edebilecekleri niteliklere sahip olmak için boş vakitlerinde kendilerine katabilecekleri yeni beceriler ya da bilgilere ihtiyaç duyuyorlar. Çalışanlar için iş dünyasının yarattığı bu yeni koşullara adapte olmakta son derece yarar var.

Evde Geliştirilebilecek Yeni Beceriler

İş hayatındaki dijitalleşme ile birlikte evde verimlilik son derece önemli bir kavram haline geldi. İş saatlerinin dışındaki boş vakitlerinizde yeni beceri geliştirme konusunda neler yapabileceğinizi inceleyelim:
  • Veri Analizi Öğrenmek: Veri analizi, günümüzde hemen hemen her alanda kullanılan önemli bir araçtır. İş dünyasında ise şirketlerin bilançolarını, hedeflerini, stratejilerini ve şirketin kendi ölçütlerine göre başarı durumlarını analiz etmek için veri analizi yazılımlarına hakim olmak, son derece önemlidir. Bütün bu analizler, şirketlerin daha etkili ve verimli çalışarak hızlı bir şekilde büyümesine yardımcı olur. Veri analizi, geçmişe yönelik detayları analiz etmekle birlikte geleceğe yönelik öngörüleri anlamanıza ve stratejik kararlar almanıza da yardımcı olur. Veri analizi konusunda Microsoft Excel başta olmak üzere çeşitli yazılımları ileri seviyede öğrenerek kendinizi geliştirebilirsiniz.
  • Adobe Yazılımlarını Öğrenmek: Günümüzde dijital pazarlama ve dijital reklamcılık sektörü çok önemli bir noktaya varmıştır ve gelişimini sürdürmeye devam etmektedir. Bu anlamda dijital pazarlamaya dahil olabilecek afiş, reklam videosu, illüstrasyon, dijital broşür vs. birçok önemli içeriği hazırlamak için Adobe markasına ait Photoshop, Premiere, InDesign ve Illustrator gibi yazılımları bilmekte yarar var. Bu yazılımları profesyonel düzeyde kullanarak sadece çalıştığınız işte değil, freelance işlerde de başarılı olup ek gelir yaratabilirsiniz.
  • Dijital Pazarlama Öğrenmek:Dijital pazarlama, tüketicilerin internette geçirdiği vaktin artmasıyla son derece önemli bir kavram haline gelmeye devam ediyor. Bu nedenle dijital pazarlama araçlarını etkin bir şekilde öğrenmek ve bunu profesyonel boyutta bir beceri haline getirmek, sizi sektörün ihtiyaç duyduğu nitelikli insanlardan biri haline getirir.
Sana yakın lokasyonlar burada! Şimdi tıkla.