Wo rk Po in t

Evden Çalışırken Verimliliği Arttırmak için Önerilen 7 Uygulama

WorkPoint tarafından0 dk okuma süresi 19 Ekim 2023
Evden Çalışırken Verimliliği Arttırmak için Önerilen 7 Uygulama
Yazıdaki Konu Başlıkları
Üretkenliği artıran uygulamalar sayesinde ofis dışında iş yapmak daha kolay hale geliyor. Küresel salgını önleme çabalarının bir parçası olarak birçok iş yeri, uzaktan çalışma sistemine geçiyor. Evden çalışmak son birkaç yıldır yükseliş eğilimi gösteriyor. Uzaktan çalışmanın esnekliği kimileri için uygun olsa da, evden verimli çalışma çoğu zaman zor bir hedef olabiliyor. Evden çalışan kişilerin yaşadığı sorunların başlıcaları, fazla çalışmak, işe öncelik verme zorluğu, kesintiler, yalnızlık, iletişim sorunları, saat dilimi farklılıkları, teknoloji zorluklar, kötü alışkanlıkları geliştirmek. Uzaktan çalışmaya bağlı sorunların üstesinden gelmek, iş ve özel yaşam dengesini korumak ve üretkenliği en üst düzeye çıkarmak için yararlanabileceğiniz uygulamalar burada listeleniyor. Evden çalışma uygulamaları ücretsiz erişiminize açık ya da uygun fiyat aralığında bulunuyor.

Evden Verimli Çalışma İpuçları

Hem çalışanların hem de yönetimin ekstra çabaları olmaksızın uzaktan çalışma, personelinizin kendini dikkati dağılmış, yalıtılmış, motivasyonsuz ve stresli hissetmesine neden olabilir. Başarılı bir uzaktan çalışma pratiği için göz önünde bulundurmanız gerekenleri şöyle sıralayabiliriz:
 • Öncelikleri Belirleyin:Hem yöneticilerin hem de çalışanların ne beklendiği konusunda çok net olması gerekir.
 • Sınırları Tanımlayın:Daha iyi konsantre olmak ve kesintileri en aza indirmek için evin belirli bir alanını çalışma alanı olarak belirlemek, verimliliği artırabilir.
 • Toplantı Zamanını İyi Kullanın:Resmi toplantılara harcanan zamanı daraltmak, diğer sorumluluklara veya daha yararlı olabilen gayri resmi ekip etkileşimi için zaman bırakır.
 • İletişimi Sürekli Kılın:Mümkün olduğunca şeffaf tutulacak bir iletişim biçimi sık, samimi, tutarlı ve kişisel olacak şekilde ayarlanabilir.
 • Öz bakım için Alan Açın: Yürüyüş, değer verdiğiniz insanlarla iletişim, sanal sosyal zamanlar gibi stres düzeyinizi azaltıcı etkinlikleri günlük rutine ekleyebilirsiniz.

Evden Çalışırken Kullanabileceğiniz 7 Uygulama:

 1. Serene Uygulama, kullanıcıların her gün tek bir hedef belirlemesine ve bu hedefe ulaşmak için günü oturumlara ayırmasına olanak tanıyor. Böylece, daha küçük görevlere harcanan zaman azalıyor ve en önemli hedeflerinize yönelik proaktif şekilde çalışmanıza imkan veriyor. Serene, zaman kaybettiren uygulamaları ve web sitelerini engelleyerek ve hatta telefonunuzu sessize alarak dikkat dağıtıcı unsurların üstesinden gelmenizi sağlıyor. Ayrıca, kullanıcıların optimum üretkenlik elde etmelerine yardımcı olmak için çeşitli konsantrasyon müzikleri sunuyor.
 2. Todoist
Todoist, Mac, iOS, Android ve Windows'ta ücretsiz olarak kullanılabilen bir görev yönetimi uygulaması işlevi sunuyor. Görevlerinizi öncelik sırasına göre düzenleyerek zamanınızı etkin şekilde yönetmenizi sağlıyor. Todoist Karma yardımcısı aracılığıyla, ayrıca ek bir motivasyon aracı olarak şık grafiklerde görselleştirilen üretkenlik hedeflerinizi belirleyip kaydedebiliyor.
 1. Slack
Slack, e-posta dahil tüm iş iletişimlerini tek bir platforma entegre edebilen bir mesajlaşma çözümü sunuyor. Slack çalışma alanının üyeleri, projelere, ekiplere, müşterilere veya diğer iş işlevlerine göre gruplar halinde düzenlenen anlık iletiler aracılığıyla iletişim kurabiliyor.
 1. com
Calendar, kullanıcıların Google ve Outlook dahil olmak üzere tüm takvimlerini tek bir arayüze entegre etmelerini sağlayan dijital bir takvim sunuyor. Birden fazla e-posta göndermeye gerek kalmadan sorunsuz toplantı planlaması yapabilmenize yardım ediyor.
 1. Zapier
Zapier, tüm iş uygulamalarınızı entegre eden ve Google Drive'a belge yüklemek gibi rutin görevleri otomatikleştirerek zamandan tasarruf etmenize yardımcı çevrim içi bir hizmet sunuyor. Zapier üzerinden entegre edilebilen uygulamalardan bazıları arasında Dropbox, Google Sheets, DocuSign, WordPress ve Office 365 yer alıyor.
 1. Notion
Notion, bir dizi üretkenlik uygulamasını tek bir platformla değiştirerek ekip çalışmasında daha fazla netlik sunuyor. Farklı uygulamalar arasında geçiş yapmanıza gerek kalmadığı için zamandan tasarruf sağlıyor. Proje yönetimi ve ekip üyeleri arasında gerçek zamanlı iş birliği için kullanışlı uygulama, kendisini “Slack'in eksik yarısı” olarak adlandırıyor.
 1. Trello
Trello, tüm üyelerin üretkenliğini izlemeye yardımcı olan ekipler arasında iş birliğine yönelik bir proje yönetimi uygulaması olarak görev yapıyor. Yapılacaklar listelesi oluşturmanıza, deadline tarihleri eklemeye ve her üyenin atanan görevleri tamamlamadaki ilerlemesini görüntülemeye olanak tanıyor. Ayrıca, ekip üyeleri arasında anlık mesajlaşma hizmeti veriyor. Üretkenlik artıran uygulamaların yanı sıra, WorkPoint’in sunduğu sanal ofis, hazır ofis imkanlarından da yararlanarak şirketinizdeki ekip iletişimini canlı tutabilir, evden verimli çalışma hedefinize daha kolay ulaşabilrisiniz.
Sana yakın lokasyonlar burada! Şimdi tıkla.